top of page

Normal İnsan

Güncelleme tarihi: 31 Mar 2020

Normal insandan kastettiğim aslında olduğu gibi olan,kendisini ortaya koyabilen kişi...Sıradışı olmak için özel bir gayret sarfetmeden ,otantik olabilen birisi.

Özlemini çektiğim ,karşılaştığımda çok mutlu olduğum insan profili.Aslında eski zamanlarda toplumdaki yüzdeleri daha fazla olan ,gün geçtikçe nesilleri tükenmekte olan canlılar.

Normal insan nasıl olunur?Kolay mıdır?Hayat şartları bizi kendimizden koparıyor mu?

Modern çağ insanları hayatın karmaşası içinde savrulurken ,aslında nasıl birisi olduğunu hiç düşünmüyor,amacı işlerini halledip ,parasını kazanmak,nasıl bir varlık sergilediği umrunda bile değil.

Sürekli zamansız,hep biryerlere yetişmeye çalışan ,meşgul ,yorgun tipler.Acele acele yapılan işler,sevdiklerinin bazen yüzüne bile bakmadan geçrilen günler.Bahane zaman yok ,yorgunum.

Bunu bize hayatın kontrolunu elimize alamamız yapıyor. Bazen arkadaşımızla telefonda dahi konuşamıyoruz.Sahte ,işe yaramayan içi boş yoğunluk içinde savrulan kalabalıklar.

Toplumsal olarak sanırım böyle korkunç bir durumla yüz yüzeyiz.Büyük şehirlerde modern şehir hayatına uyumlanmış ,sevdiklerinden kopuk ,sahte kalabalıklar içinde tutunmaya çalışanlar.

Neden böyle bir yaşamı sürdürmeye çalıştığımızı kendimize sorduğumuzda ,sanırım cevabı diğerini artık unutmuş olmamız,geri dönmek istesek bile bilinmeyene gitmenin acı verici olması nedeniyle engelleniyor olmak.

Durup bir nefes aldığımızda ne kadar anormal olduğumuzun farkına varıp hemen eski yoğunluğumuza çarçabuk dönmek istiyoruz.Oysa ki araları uzun tuttuğumuzda zihnimizde farklı yollar belirebilir,kendimizi daha yalın ,yavaş ve samimi yerlerde bulabiliriz.Güzel olmaz mı?

O zaman derin bir nefes alalım ,beş dakika mindful olalım ,bedenimizde neler oluyor hissedelim ,sonra da not alalım.Bakalım neler olucak!

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Teknolojinin gelişmesi beyinle ilgili bilinen gerçekler üzerinde köklü bir değişim sağlamıştır.Görüntüleme sistemleri bulunmadan önce 20.yüzyılda birçok uzmanın fikir birliğine vardığı beynin değişme

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Instagram
bottom of page