top of page

2019 Bitiyor!

Güncelleme tarihi: 31 Mar 2020

Son iki gün kaldı,yeni bir yıla başlıyoruz.Umarım herkes için beklentilerinin gerçek olduğu bir yıl olur.

Nasıl da geçiyor zaman , bir türlü kavrayamadığım birşey...Birkaç defa detaylı çalıştım ,kendimce açıklayabiliyorum ama gel anlat derseniz pek mümkün değil...

Her zaman çok garip gelmiştir,ben evde oturup yazı yazarken şu anı paylaştığım milyarlarlarca insan var ve hepsi farklı eylemlerde bulunuyor.Güney yarımkürede şu anda yaz ve onlar denize giriyorlar ,biz üşüyoruz,kimi yerlerde kar yağıyor.Kuzey yarımkürede bir kişiye yılbaşı dendiğinde aklına ilk gelen kar olur ,ancak güney yarım kürede deniz oluyor.

Ne kadar garip değil mi? Herkesin bulunduğu konuma göre çağrışımlar,kavramların tanımı değişiyor.

Her konuda böyle ,hayat bulunduğun konumdan başka yerleri yargılamamayı bize öğretiyor.

Bir olay olur ,tanık olan insanların değerlendirmeleri birbirinden çok farklıdır,herkes kendi deposundan katkıda bulunur.

Karar verme aşamasında ,farklı insanların fikirleri alınır ,herkesin bakış açısı çok farklıdır , o ana kadar ki birikimi ölçüsünde değer katar ,hepsi birleştiğinde geniş bir perspektif açılır.

Farklılıklara açık olabildiğimiz ölçüde olgunuz.

Epigenetiğimizle getirdiğimiz birçok özelliğimizle değerlendirir,fikir sunar ,karar veririz.Parametlerinin hepsi gözönünde bulundurulduğunda her insan kendi biricikliği içersinde varlık gösteren canlıdır.

Eğitim programlarında eleştirel düşünme kapasitesini arttırıcı içerikler sunmanın faydaları çok büyüktür.Toplumsal bütünlüşmenin,farklılıklara saygı gösterebilmenin temelini oluşturur ve insanı birey yapar.

Zaten şöyle bir baktığımızda her insanı en çok mutlu eden olduğu gibi kabul edilmek,kendisi gibi davranabilmek değil midir?

Kendimizi ortaya koyabileceğimiz bir yıl diliyorum.


Sevgiler,4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Teknolojinin gelişmesi beyinle ilgili bilinen gerçekler üzerinde köklü bir değişim sağlamıştır.Görüntüleme sistemleri bulunmadan önce 20.yüzyılda birçok uzmanın fikir birliğine vardığı beynin değişme

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Instagram
bottom of page